Meie kool osaleb Euroopa kultuuripealinn 2024 raames Valga linna seinamaalingute kunstiprojektis "Tiivulised loomerännakud" 09. mai Kylli

Projekti idee kirjeldus ja eesmärk

Valga linna südames asub Itaalia ning Eesti linnaplaneerijate koostöös loodud Valga keskväljak, mis seob kaks linna poolt, Valga ja Valka üheks tervikuks. Projekti käigus luuakse Valga linna keskväljakule ning selle lähedusse 2 omanäolist seinamaalingut, mis ilmestavad ning parendavad visuaalselt Valga linna elukeskkonda. Seinamaalingute looja on Maari Soekov, kes on varasemalt loonud üle 10 seinamaali, kellel on 10 aastat kogemust kunstnikuna ning kunstiteemaliste töötubade läbiviijana. Assistentidena kaasatakse loomeprotsessi erivanuses kunstihuvilisi erivajadustega inimesi Valgast (Valga Jaanikese Kooli õpilased ja õpetajad ning MTÜ Päikeseringi selts), kes kahel erineval päeval mai kuus läbi loovharjutuste Maari juhendamisel annavad oma panuse seinamaalingute visandamisse.

Lisaks ruumiloomele on üks projekti eesmärke võimaldada kogukonnaga seotud inimestele osa saada seinamaali loomise protsessist ja seeläbi enda kodukoha visuaalse keskkonna loomise

kogemusest. Valga linnas ei ole hetkel arvestatavat tänavakunsti ning meie projekt on

piirkonnas esmakordne. Loodetavasti inspireerib see ka edasist aktiivset ruumiloomet rohujuure tasandil.

Projekti käigus viiakse läbi veel ka 3 õpituba mis on suunatud eelkõige kogukonna erivajadustega inimestele (juhib Valga Jaanikese Kooli õpetaja Juris Freimanis). Eesmärgiga kaasata haavatuimat sihtrühma ühisloome protsessi.

Seinamaalingute ja õpitubades valminud loomingu avamine on planeeritud Valga Linna sünnipäevaürituste raames 11. juunil ja avamisel rõõmustab kogukonda ansambel.

Projekti idee kirjeldus ja eesmärk