„Me ei saa aidata kõiki, aga igaüks saab aidata kedagi“ (Liina Kersna) 07. märts Kylli

Esimesel koolipäeval pärast vaheaega, kolmanda tunni alguses, kogunes Valga Jaanikese kooli pere õues toetusseisakule Ukraina toetuseks, käes Eesti, Ukraina ja kooli lipukesed ning plakat „Toetame Ukrainat!“.

Direktor Jaanika Kästi pöördumise toon oli murelik minister Liina Kersna sõnu tsiteerides : „Eesti lapsed saavad käia turvaliselt koolis, lasteaias, huvihariduses. Vaadata silma klassi- ja rühmakaaslastele ja oma õpetajatele. Kallistada. Rääkida näiteks sellest, mida toredat nad koolivaheajal tegid. Täna oskame selle eest olla aga eriti tänulikud, sest 7 ja pool miljonit last Ukrainas ei saa seda teha.“

Peame mõistma, et Ukraina rahvas võitleb väga vapralt euroopalike väärtuste eest, vabaduse ja demokraatliku riigikorralduse eest. Ja meie oleme ukrainlaste kõrval. Saame oma toetust väljendada sellega, et oleme lahked ja sõbralikud, märkame abivajajaid, jätame tühised tülid ja asjatud vaidlused.

Seistes koos ühise asja eest, oleme tugevad.

Seistes koos ühise asja eest, oleme tugevad.