Mälu mängima! 27. november Kylli

23. novembril toimus Jaanikese koolis HEV koolide õpetajate ja kasvatajate mälumäng. Osalesid Urvaste, Lahmuse, Ämmuste ja Jaanikese kooli  võistkonnad. Jaanikese kooli võistkonnas olid õpetajad Vapu ja Maret, juhiabi Leini ning kasvataja Toomas.

Seekord küsiti Eesti ja Valgamaaga seotud tuntud inimesi, veel olid teemadeks haridus, pedagoogika, loodus, tehnika ja kaunid kunstid. Mälumängu läbiviija oli Rudo Lilleleht, Valga Põhikooli õpetaja.

Kas teie teadsite, et kuulus matemaatik ja filosoof Pythagoras ütles juba 6.sajandil enne meie aega: „Kera kujutab endast kõige harmoonilisemat kujundit, jumalad on aga harmoonia kehastuseks, järelikult on maakera ümmargune.“ Meie ei teadnud!

Aga seda, et preemia, mida annab välja Pärnu Uue Kunsti muuseum ja mis koosneb kahe Eesti tuntud kunstniku nimest ning annab kokku ühe koduse tarbeeseme nimetuse, me teadsime. See on TriikRaud.

Jälle kord kroonis meie pingutusi edu ning me võitsime. Järgmisel aastal kohtume Urvaste koolis.

Fotol: Valga Jaanikese Kooli rahvatantsurühm esinemas mälumängul.

Fotol: Valga Jaanikese Kooli rahvatantsurühm esinemas mälumängul.