Meie tarkusepäev 02. september Kylli

Lapsed on kenad ja pidulikud, loomulikult ka lapsevanemad ja õpetajad. Enamasti oldi kohal juba  varem, enne aktuse algust, ootusärevuses.

Saali koguneti õpetaja Natalja klaverihelide saatel. Aktuse avas huvijuht Külli, kelle juhtimisel toimus kogu üritus.

Kõigepealt võeti pidulikult vastu üks I klassi noormees ja lõpuklassi õpilased, kõik seisid püsti. Järgnes hümn.

Tervituseks laulis meie Marina laulu „Minu õpetaja“.

Seejärel pöördus kõnega koolipere ja külaliste poole meie direktor Jaanika Käst, rääkides oma kooliootusest ja rõõmust lapsi näha. Samuti kiitis ta oma kõnes Ruslani, kelle siiras rõõm märkamisest säras ka pärast aktust poisi silmist.

Direktor andis kingituse uutele õpilastele, lilleõie said nende õpetajad, samuti kooli tööle asunud uus õpetaja abi Laivi.

Nüüd sai tervituseks sõna Valga abivallavanem Enno Kase, kes soovis jõudu ja koolirõõmu meile kõigile.

Saabus vendade Silveri ja Adriani kord, kes laulsid laulu „Koolilaps“. Armsad toredad poisid, silmad säramas ja ise nautimas oma esinemist!

Siis tutvustas huvijuht Külli juba kevadel toimunud koolidevahelist õpilastööde kunstikonkurssi, kus osales ka õpetaja Mareti klass, juhendajaks loomulikult õpetaja Jüri. Õieti oli jutt tulemusest: meie kool sai eripreemia! Suurepärane! Suur tänu õpetajatele! Tublid lapsed! Direktor tänas kõiki osalenuid. Kolm neist olid kevadel kooli lõpetanud, seepärast neid aktusel polnud.

Koolil oli veel ka teine tähtis teade: meie kooli eelmise õppeaasta aasta teoks kuulutati Õunamahlatalgud. Paljud klassid olid selle juba kevadel valinud ja õpetajad kooli eel otsustasid õpilastega ühineda.

Lõpetuseks laulis meie õpetajate – Janne, Õie, Leini ja Jüri – ansambel laulu „Alustan kooliteed“.

1. klassi poiss helistas koolikella, huvijuht kuulutas aktuse lõppenuks ning jällegi muusika saatel väljusime. Kool on alanud. Elagu kool!

Tervituseks laulis meie Marina laulu „Minu õpetaja“.