Matemaatikaolümpiaad 04. november Kylli

4. novembril 2020 toimus meie koolis teist korda maakondlik matemaatikaolümpiaad lihtsustatud õppe õpilastele.

Peame tähtsaks, et idee levib üle kogu Eesti ja tunneme rõõmu, et olümpiaadil osalevate koolide arv on kasvanud. 2.10.2020 pälvis meie kooli algatus Tiina Kallavuse nimelise Piirinihutaja auhinna, vt https://www.jaanikese.edu.ee/et/uudised/tiina-kallavuse-nimeline-piirinihutaja-auhind.

Sel aastal osales olümpiaadil viiest koolist kokku 11 matemaatikahuvilist 6.-8. klassi õpilast. Osalejaid oli Valgamaalt (Valga Priimetsa Koolist ja meie koolist), Tartumaalt (Palupera Põhikoolist ja Lähte Ühisgümnaasiumist)  ning koguni Lääne-Virumaalt (Porkuni Koolist).

Olümpiaadi valmistasid ette meie kooli õpetajad, töid parandasid laste saatjaiks olevad õpetajad ühiselt.

Kuni õpetajad töid hindasid, said olümpiaadil osalenud õpilased saalis lustida ja tunnetustoa võimalustega tutvuda. Autasustamisel tunnustati kõiki olümpiaadil osalenuid ja nende juhendajaid. 6. klassi arvestuses oli parim Jaanikese kooli õpilane, 7. klasside I koht läks meie kooli ja Lähte ÜG esindajate vahel jagamisele. 8. klassidest osales 6 õpilast, parimaks matemaatikuks osutus Porkuni noormees.