Tervisliku toidu piknik ja kokkamine 21. октября Kylli

14. oktoobril toimus meie koolis Tervisliku toidu päev. Pärast saali kogunemist vaatasime koos filmi, mis tuletas meile meelde toidupüramiidi olemust ja taldriku reeglit. Õpetaja Jüri oli valmistanud toreda „toidupüramiid- riiuli“. Riiulile olid pandud erinevad päris toidud ja mulaažid.

Nüüd järgnes päeva kõige toredam osa- tervislike toitude valmistamine. Valmis olid pandud klassidele erinevad tervisliku toidu retseptid. Rõhuasetus retseptide valimisel oli uudsus ja seni proovimata tooraine. Valmisid köögivilja kangid dipikastmega, lavašširullid jogurtiga, spinatismuuti, smuuti kookospiimaga, kinoa salat, suvikõrvitsa toorsalat mooniseemnetega. Pärast pidasime saalis võimlemismattidel piknikku ja proovisime valminud toite. Kõigil oli põnev ja avastati uusi lemmiktoite.

Lõpuks said lapsed kinnistada oma teadmisi ise „toidupüramiid- riiulile toite asetades“. Järgmisel päeval täitsime veel klassides töölehti ja kleepisime papptaldrikule toite lähtudes taldriku reeglist.

Õpetaja Vapu Laik

Õpetaja Vapu Laik