Meil käis külas Tartu Ülikooli bioloog-ökoloog Anu Metsar 01. октября Kylli

Neljapäeval 26.septembril oli meie koolis tõeline kalapäev. Meil käis külas Tartu Ülikooli bioloog-ökoloog Anu Metsar, kes tutvustas lastele kõike kaladest. Tal olid kaasas vahvad kalapadjad-läbi nende ta tutvustas erinevaid liike kalu, kes elavad eesti jõgedes- järvedes ja meres. Saime teada, millised kalad on looduskaitse all ja neid ei tohi püüda. Edasi jagati lapsed nelja gruppi ja hakati mängima. Mängudeks olid kalatoidubingo, kalapusle, viskemäng, kus iga täppi läinud vise andis teatud hulga punkte, nii et sai ka arvutamist harjutada ja ka õngitsemismäng, kus tuli õnge otsa saada needsamad vahvad kalapadjad.

Peale mänge läksime õue ja uurisime päris räime. Lapsed õppisid kala puhastama. Kääridega lõikasid otsast pea ja kõhu lõhki. Siis tuli sisikond eemaldada. Uuriti kala marja, niiska ja ujupõit. Siis pesti kalad puhtaks, kasteti jahu sisse ja asetati ettevaatlikult pannile. Igaüks harjutas kala pannil ümberkeeramist ja pannilt ära võtmist. Küll olid need ise praetud räimekrõpsud ikka maitsvad!

Õpetaja Liidia Raud

Õpetaja Liidia Raud