„Vennad Lõvisüdamed“ Vanemuise teatris 02. ноября Kylli

Teisipäeval, 1.novembril käisid õpetaja Mareti klassi õpilased koos klassijuhatajaga ja Alexander Vanemuise teatris vaatamas „Vendi Lõvisüdameid.“ Reis oli seikluslik, sest Vanemuise uhke buss läks teel katki. Ootasime asendusbussi ja jõudsime peaaegu õigeaegselt kohale.

„Vennad Lõvisüdamed“ on Astrid Lindgreni 1973.aastal ilmunud raamat. See on lugu surmast, reetmisest, sõjast ja kangelaslikkusest. Seega sobib lugu hästi tänasesse päeva, mil käib sõda Ukrainas. Läbivaks sõnumiks sai teadmine, et tuleb olla inimene, mitte rämps!

Õpilased rääkisid etendusest järgmist:

• See oli kurb lugu, sest vanem vend sai surma. Ta päästis nooremat.
  • Etendus tekitas mõtteid sellest, mis saab pärast surma.
  • Kose kohal oleval rippsillal käimine ja lohe tapmine oli võimas!
  • Eriefektid jäid meelde – tulekahju, teatrisuits (mida kasutati palju!), pöördlava ja lohe, mida liigutasid inimesed.

Õpilased rääkisid etendusest järgmist:

• See oli kurb lugu, sest vanem vend sai surma. Ta päästis nooremat.
  • Etendus tekitas mõtteid sellest, mis saab pärast surma.
  • Kose kohal oleval rippsillal käimine ja lohe tapmine oli võimas!