Uudised

Urvaste koolis infopäeval 08. aprill Kylli


6. märtsil osalesime Urvaste Kooli infopäeval. Kokku oli meie koolist 6 õpetajat, 4 lapsevanemat ja 3 õpilast.

Meie peamine huvi oli saada täpsemat teavet põhikoolijärgse kutseõppe võimaluste kohta. Urvaste Kool teeb tänuväärset koostööd Võrumaa Kutsehariduskeskuse ja Valgamaa Kutseõppekeskusega. Urvastesse on loodud toimetulekutaseme õpilastele võimalused kutseõppeks puhastusteenindaja abilise, köögiabilise ja puidutöötleja erialal.

Meid võeti Urvastes väga sõbralikult vastu. Direktor Jaanika tutvustas oma tegevust podcastijana haridusportaalis MÕTE. Õpetaja Siiri juhendamisel tegime koolimajas ja õpilaskodus ringkäigu. Kutseõppe õpetajad tutvustasid meile õpetatavaid erialasid. Kohtusime ka hiljuti meie kooli lõpetanud Vladislaviga, kes õpib Urvastes puidutöötleja erialal. Noormees on Urvastes õppimisega väga rahul.

Noorte ja nende vanemate hinnangul on Urvastes kutseõppe tingimused väga head. Ühele noorele on ahvatlevaks võimalus elada õpilaskodus üheses toas. Vanematele on oluline, et noortel on koolis turvaline ja nad saavad põhikoolijärgselt eakaaslaste seltsis edasi tegutseda. Kutseõppe lõpus on võimalik sooritada ka kutsekvalifikatsioonieksam.

Õpetajatele meeldib alati teada saada, kuidas teistes koolides õppetöö korraldatud on. Saime uusi mõtteid nii kasutatava õppevara kui ka näiteks  klassiruumi poolitava lükandseina osas.

Täname!

 

 

6. märtsil osalesime Urvaste Kooli infopäeval. Kokku oli meie koolist 6 õpetajat, 4 lapsevanemat ja 3 õpilast.

Meie peamine huvi oli saada täpsemat teavet põhikoolijärgse kutseõppe võimaluste kohta. Urvaste Kool teeb tänuväärset koostööd Võrumaa Kutsehariduskeskuse ja Valgamaa Kutseõppekeskusega. Urvastesse on loodud toimetulekutaseme õpilastele võimalused kutseõppeks puhastusteenindaja abilise, köögiabilise ja puidutöötleja erialal.

Meid võeti Urvastes väga sõbralikult vastu. Direktor Jaanika tutvustas oma tegevust podcastijana haridusportaalis MÕTE. Õpetaja Siiri juhendamisel tegime koolimajas ja õpilaskodus ringkäigu. Kutseõppe õpetajad tutvustasid meile õpetatavaid erialasid. Kohtusime ka hiljuti meie kooli lõpetanud Vladislaviga, kes õpib Urvastes puidutöötleja erialal. Noormees on Urvastes õppimisega väga rahul.

Noorte ja nende vanemate hinnangul on Urvastes kutseõppe tingimused väga head. Ühele noorele on ahvatlevaks võimalus elada õpilaskodus üheses toas. Vanematele on oluline, et noortel on koolis turvaline ja nad saavad põhikoolijärgselt eakaaslaste seltsis edasi tegutseda. Kutseõppe lõpus on võimalik sooritada ka kutsekvalifikatsioonieksam.

Õpetajatele meeldib alati teada saada, kuidas teistes koolides õppetöö korraldatud on. Saime uusi mõtteid nii kasutatava õppevara kui ka näiteks  klassiruumi poolitava lükandseina osas.

Täname!