Tervistav kooslugemispäev 31. jaanuar Kylli

Esmaspäeval, 31. jaanuaril, tutvusid 2. klassi poisid eesti keele tunnis lastekirjanikuga Eno Raud ja tema väljamõeldud naksitrallidega. Eno Raud on naksitrallidest kirjutanud mitu raamatut. Silver, Raiden ja Tauri lugesid kõige esimest raamatut „Naksitrallid“ ja selgus, et naksitrallid Sammalhabe, Kingpool ja Muhv kohtusid esimest korda jäätisekioski juures. Naksitrallidest loeti teisteski klassides.

Miks seda tehti? Põhjus on selles, et 30. jaanuaril oli eesti kirjanduse päev ning selle tähistamiseks kutsusid Eesti Instituut, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Soome Tuglase selts kõiki eestlasi ja Eesti-huvilisi nii Eestis kui välismaal eesti kirjanduse kooslugemise päeval „Naksitralle“ lugema ning meie tähistasime seda kooslugemise päeva täna.

Päev ei piirdunud ühislugemisega, vaid kooli fuajees saime ühiselt naksitrallilikult samblast vitamiinidest pungil jõhvikamarju noppida ja põske pista.

Tervistavat lugemist!

Tervistavat lugemist!