Slava Ukraini 17. mai Kylli

Täna tähistasime koolis Ukraina päeva. Juba hommikul käisid kõik klassid kordamööda õpetaja Jüri juures maalimas ukraina rahvuslille - päevalille ja küpsetasid õpetaja Vapu abiga ukraina rahvuskööki kuuluvaid kohupiima pannkooke ehk sõrnikuid. See oli üks väga magus töö, sest pärast saime ju kooki süüa moosiga.

Keskpäeval tulid meile külla Valga Ukraina Seltsist Kalyna laupäevakooli lapsed ja tutvustasid meile oma rahvuskultuuri. Seltsi nimi Kalyna  tähendab ukraina keeles lodjapuud, mis sümboliseerib ukrainlastele armastust. Üritust alustati minutilise leinaseisakuga, et austada Ukraina sõjas langenuid. Siis aga esitasid nad meile ukraina rahvalaule ja kõik koos tantsisime üht rahvatantsu. Lõpetuseks tutvustasid külalised meile veel üht oma kommet - soovirätikut. Iga saalisolija mõtles oma südamesoovile ja kõndis siis soovirätiku alt läbi saalist välja. Oli põnev ja magus päev.

Meie kooli Ukraina päevast said osa ka külalised Valga Põhikoolist ja nende Hispaania partnerkoolist.