Reigo Ahvena trummitöötuba 06. oktoober Kylli

Õpetajate päeval käis meil külas muusik Reigo Ahven, kellel olid kaasas Aafrika trummid djembed. Kõigepealt oli töötuba lastele, seejärel kogu kooli töötajatele.

Djembed on umbes 10 000 aastat olnud Aafrika erinevate rahvaste pillid. Trummid on õõnestatud puust, mis annab trummile pehme kõla. Iga pill on kaetud kitsenahaga. See annab igale pillile omase kõlavärvi. Djembet mängitakse mitte ainult sõrmede vaid ka terve käega. Nii tekkivad helid on erinevad.

Kui olime algteadmised trummist omandanud ja õige asendi sisse võtnud, müdistasime nii, et seinad värisesid. Aegamööda õppisime kuulama Reigo trummi rütmi ja seda järgi mängima. Töötoa lõpuks oskasime mängida mitut Aafrika rütmi.

Õpilasi lummas võimalus trummi müdistada, täiskasvanuid Reigo Ahvena filosoofia ja avatud suhtlemine.