Põnev Riia-reis 26. mai Kylli

Teisipäeval, 24. mail käisid õpetaja Mareti klassi õpilased ja Reimo õpetaja Janne klassist Riias. Riia on Läti Vabariigi pealinn. Kaasa võeti ka õpetaja Maret ning õpetaja Vapu.

Kõigepealt külastasime loomaaeda. Riia loomaaed on tore – küllalt väikesel maa-alal saab näha väga palju erinevaid loomi ning linde. Kõige eredamalt jäid meelde lõvi, tiiger, sebrad, kaelkirjak, öökull, paabulind ning manul.

Pärast lõunasööki vaatasime üle Riia Motomuuseumi. Küll seal on uhkeid autosid. Päris auto algusaegadest pärit mudeleid, lätlaste endi valmistatud masinaid ja tõelisi kaunitare automaailmast.

Lõpuks uudistasime Moemuuseumis erinevate ajastute moodi. Parajasti on väljas näitus „Ema ja laps.“ No inimesed on kandnud läbi aegade ikka väga erinevaid riideid!

Moemuuseum asub Riia vanalinnas, nii saime ka veidi vanalinna näha. Riia vanalinn sarnaneb veidi meie pealinna Tallinna vanalinnaga. Väga uhke on muidugi läbi linna voolav Daugava jõgi.

Päev oli pikk, huvitav ja uusi teadmisi andev.

Päev oli pikk, huvitav ja uusi teadmisi andev.