Õunamahlatalgud 30. september Kylli

Teisipäeval, 28. septembril, olid meil õunamahlatalgud. Õpetaja Janne kodunt olid kooli õue toodud ja üles pandud elektri toel töötavad õunapurustaja ja –press.

Aga kust need õunad kooli said? Eks Külli ja õpetajad olid toonud. Ja esmaspäeval käsid õpetaja Oksana klassi poisid oma klassikaaslase Kerdi aias õunu korjamas. Seda tehti suure innu ja õhinaga! Nii et õunu jätkus ka söömiseks.

Kõik õpilased said osaleda talgutel. Kolmanda tunni ajal tegutsesid väiksemad klassid, tund hiljem läksid suuremad. Kõigepealt tuli õunad ära pesta. Suuremad poisid tassisid vett, kõik valmis suurimas koostöös ja abivalmiduses. Osad lapsed tõstsid pestud õunad purustajasse. Eriti vahva oli, kuidas väike Remi kiiresti kummardas, võttis õuna ja viskas purustajasse. Ja nii jälle ja jälle. Aga kõik töötasid innuga oma valitud tegevuste juures.

Purustatud mass viidi kõrvalolevasse õuesõppeklassi, kus pandi pressi silindrisse ja hakati siis pressi allapoole keerama. Algul jooksis mahl üsna kiiresti, hiljem tuli keeramisega rohkem vaeva näha. Selle päeva organisaator huvijuht Külli pani vahepeal ka muusika mängima. Mis saab veel toredam olla, kui koos tööd teha! Loomulikult oli Külli enne tegevuste algust ka selgitanud, mida talgud tähendavad. Õpetaja Jüri ja Janne olid igati abiks, et kõik kenasti sujuks.

Kui tuli vanemate laste mahlategemise kord, liikusid väiksemad järgmisel tunnil õppekööki õpetaja Vapu juhtimise alla. Ta oli juba värskest õunamahlast ja piparmündist valmistanud tõmmise, kuhu mineraalvett lisades valmis esimene kokteil. Kõikidele lastele olid nimelised topsid kõrrega ning kõik said õpetaja selgituste saatel ka kokteili juua. Seejärel tegi õpetaja Vapu jäätisekokteili mahlast. Küllap see maitses lastele kõige rohkem.

Lõpuks tehti glögi: õunamahl ja kõiksugused maitseained: kaneel, nelk, ingver, rosinad ja kes teab, mis veel, kõik ei jäägi meelde. Soojana oli see väga hea. Aga ehk nautisid õpetajad seda rohkem. Aga laste hulgas oli neidki, kellele meeldis hoopis esimene kokteil. Jah, see meie Vapu ikka oskab!

Oli jälle üks tore koostegemise päev!

Oli jälle üks tore koostegemise päev!