Mul on ema ja emakeel 14. märts Kylli

Emakeelepäev on riiklik tähtpäev, mida tähistatakse alates 1996. aastast 14. märtsil Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval.

Me emakeele võlu meid saadab igal pool ja erinevaid sõnu Sul õpetamas kool – just selliselt kulges emakeelepäev meie koolis erinevates harivates töötubades.

Õpetaja Vapu töötoas olid laual paberitele trükitud eestikeelsed sõnad ning nendest panime kokku meie riigi hümni esimese salmi. Hästi kiiresti tulid Tauril hümni sõnad meelde.

Õpetaja Mareti töötoas oli vanasõna teadasaamiseks tarvis eelnevalt lahendada ristsõna. See ei olnud õnneks väga raske ja saadigi teada, et „Tarkus tarviline vara, õpi hoolega!“

Õpetaja Jüri töötoas maalis igaüks endale meeldivate värvidega suurele paberile ühe ilusa eestikeelse sõna. Maaliti erinevaid ilusaid sõnu: ema, auto, emme, kevad, sõber, aitäh, helikopter.

Õpetaja Mai töötoas oli palju erinevaid pusletükke, mille seas jäid esmalt silma Eesti linnade nimed. Pusletükke sobitades saime kokku Eesti kaardi ning lähimad naaberriigid.

Aitäh huvitava emakeelepäeva eest, õpetajad!

Aitäh huvitava emakeelepäeva eest, õpetajad!