Meie koolikogukonnas toimus perepäev „Rõõmu rõõmust“ 20. mai Kylli

Valga Jaanikese koolis toimus 14. mail traditsiooniline perepäev. Perepäeval said õpilased ja nende vanemad osa tõelisest rõõmust - rõõmust esineda, rõõmust esinemist nautida ja rõõmust kohtuda ja suhelda.

Perepäev toimus kahes osas. Esimeses osas kuulati laule ja ilusaid luuleridu tänuks emadele. Valga Jaanikese Kooli koolipere on terve aasta usinalt õppinud ja tantsinud rahvatantse. Perepäeva üheks osaks oli tantsupidu, mis oli nagu aruanne tehtud tööst. Oma etteaste tegid poiste rahvatantsurühm Jaaniussid, segarühmad Jaanike ja Jaanikese ning naisrahvatantsurühm Jaanika. Kõik rühmad tantsisid oma lemmiktantse. Tantsupidu lõppes ühistantsuga, milleks oli 2024. aasta rahvusvahelise tantsupäeva tants „Ingliska“.

Perepäeval on traditsiooniks õnnitleda aasta õpetajat, kolleegi ja õpilast.

Perepäevaks seatakse ülesse õpilastööde näitus. Vaadata sai õppeaasta jooksul valminud eriilmelist käsitööd sh puutööd.

Perepäeva lõpetas ühine mõnus rabarberikoogi söömine, koogi valmistas meie kooli kokk Maia. Meid rõõmustas võrratu ilm.  Perepäevast said kõik rõõmust rõõmu.

Perepäeva õnnestumiseks panustasid õpetajad: Erika Kärner, Vapu Laik, Merike Mõttus, Juris Freimanis ja huvijuht Külli Alumäe.

Perepäeval on traditsiooniks õnnitleda aasta õpetajat, kolleegi ja õpilast.