Mart tegi sillad soode peale marti-marti 10. november Kylli

November on üks igavamaid ja süngemaid aegu aastas: pori, pimedus ning raagus mustad puuoksad, tõelist talve annab alles oodata. Kogu seda kurvameelsust leevendab nukras novembris mardipäev.

Mardipäev on tänini elav rahvakalendripäev ning ei jätnud Jaanikese kooli peregi seda tähistamata. Kõigepealt maskeering -  maskid, karvamütsid, pahupidi kasukad või muud käepärast – ja juba on õige mardimeeleolu loodud. Hoogu andsid juurde lõbusad tegevused:

hüppa nagu harakas, korja kokku õnneherned, ole osav munajooksus ja löö tantsu tantsuringis.

Mardiisa jagas tegevustes osalejatele magusat. Lõbusas tegevuses läks aeg ruttu.

Kohtumiseni kadripäeval!

Leini