Maastik tiigri ja viiuldajaga 23. august Kylli

Eduard Wiiralt (1898–1954) on tõenäoliselt armastatuim Eesti graafik, kelle lamav tiiger ja uhke tammepuu Viljandimaal on kõigile tuttavad. Kevadel, kui toimus Wiiralti tööde näitus Tartu Kunstimuuseumis, oli sellega seoses õpilastööde konkurss. Konkursile saadeti kokku 725 tööd 93 koolist üle kogu Eesti.

Konkursil osales ka õpetaja Mareti klass, kes õpetaja Jüri juhendamisel ja õpetaja Mareti kaasalöömisel tegid valmis ruumilise kompositsiooni.

Töö käik oli väga põnev ja hariv. Kõigepealt tutvusime Wiiralti loominguga. Vaatasime filmi „Põrgu,“ milles erinevad Wiiralti tööd on ühte sulatatud. Õpetaja Jüri juhtis tähelepanu just sellele, kuidas Wiiralt kujutab käsi ja silmi.

Järgnevalt asusime teost erinevatest materjalidest looma. Igaüks tegi oma võimete ja oskuste järgi ning valmis uhke taies. Kevadel, enne kooli lõppu näitasime seda kogu koolile. Meie rõõmuks hindas žürii  meie tööd ERIPREEMIA vääriliseks. Loe lisaks siit: https://tartmus.ee/naitus/maastik-tiigri-ja-viiuldajaga/