Lõpupidu 14. juuni Kylli

11. juunil saatsime oma majast teele selle aasta lõpetajad: 3 kaunist toredat neidu ja 5 sümpaatset noormeest.

Pidulik aktus algas kauni muusika saatel direktor Jaanika ja klassijuhatajate juhtimisel saali saabunud lõpetajate vastuvõtuga. Seejärel austasime kõik oma riigi hümni püstiseismisega ja aktus läks oma tavapärastesse rööbastesse.

Tervituslaul lõpetajatele ja külalistele oli meie kooli õpetajatelt – armas traditsioon. Omapoolse panuse sissejuhatusse andsid õp Oksana klassi poisid kauni tantsuga „Lootuses“, mille oli õpetanud muidugi meie Vadim.

Seejärel sai sõna kooli direktor Jaanika Käst. Ta meenutas kõigi lõpetajatega seoses midagi südamlikku ja andis edasi oma parimad soovid neile. Loomulikult pidas direktor meeles ka lapsevanemaid neid tänades. Kõik noored on armsad, kuid eriti väärib esiletõstmist Maksim, kes on olnud alati abivalmis, tulles lausa ise abi pakkuma, kui näeb vajadust. See teeb südame soojaks. Aga ta on ka tubli õppur. Ja tantsija, augustis sõidab Austriasse Eestit esindama.

Direktor andis lõpetajatele kätte lõputunnistuse ning lilleõie, samuti koolipoolse kingikoti. Igat lõpetajat käisid õnnitlemas kutsutud külalised, aga väga südamlik on ka see, et meie õpetajad õnnitlevad lõpetajaid, kes lilleõie, kes šokolaadi või kommipakiga. Nii et lõpetajatel oli üsna raske opereerida lillede ja pakkide vahel.

Direktor pidas lilledega meeles ka klassijuhatajaid, õpetaja abisid ja kasvatajaid.

Lõpetajaid tervitama tulnud Valga vallavanema Monika Rogenbaumi järel laulis Marina laulu „Koolitöö lõpeb“.

Loomulikult tervitasid ka klassijuhatajad Maret, kes ikka oskab tabavalt, hästi ja loomulikult rääkida, ning Natalja. Lõpetajaid esindasid tänukõnega Eleri ja Maksim. Lapsevanemate nimel said sõna Steisi ema ja Pavliku vanaema. Seejärel said kõik lapsed õpetaja Merikeselt lilleõie ja võisid minna oma  vanemaid tänama. Taustaks olid õpetaja Natalja kaunid klaverihelid.

Ja oligi ametlik osa lõppenud. Muusika saatel lahkusid lõpetajad, et minna õue. Seal toimus iga-aastane traditsiooniline puuistutamine. Õpetaja Maret nentis, et näe, ongi maantee poole hekk olemas.

Loomulikult oli juba enne tehtud ühispilt ja hiljem ka klassi- ja perepildid.

Ning nüüd võisime minna tagasi saali, kus järgnes pidulik lõunasöök. Taustaks näidati pilte möödunud kooliaastatest.

Kahju, et enamikele neist kodune kool ongi läbi! Paar neis jätkab küll veel lisaõppes. Aga alati olete oodatud oma vanasse kooli! Mingu teil hästi! Kõike head!

Loomulikult oli juba enne tehtud ühispilt ja hiljem ka klassi- ja perepildid.