Laske mardid tuppa tulla 09. november Kylli

9. novembril ehk mardi-laupäeval käisid meil esimese tunni ajal majas ringi mardisandid. Vanu kombeid arvestades olid kohal mardiema, marditütar ja mardiisa. Samuti mardikurg, mardi-vanamees hobusega ning mardikaru. Need olid maskeeritud õpilasesinduse liikmed. Juhendajaks ja tegudele õhutajaks oli huvijuht Külli.

Mardid näitasid oma oskusi. Karu lõi tantsu ja vanamees kappas hobusel. Peretütar näitas pissivat titte kõigile, kes näha soovisid. Seejärel hakkasid mardid tunnis olijatele mõistatusi esitama. Mõistatused mõistatatud, soovisid mardid viljaõnne, lapseõnne ja rahaõnne. Tänuks andsime neile midagi head.

Uuesti kohtusime mardisantidega viienda tunni ajal saalis. Selleks ajaks olid paljud lapsed ise ka mardisantideks hakanud. Nüüd läks lahti marditrall. Suured mardid viskasid tuppa viljaõnne. See tähendab viskasid põrandale herneid. Kõik said endale õnne kindlustada herneid korjates. Veel toimus köievedu, saba püüdmine, mõistatuste mõistatamine ning pärimustantsude tantsimine.

Kõik lõid kaasa, lõbusas tegevuses läks aeg ruttu.

Kõik lõid kaasa, lõbusas tegevuses läks aeg ruttu.