Külaskäik Eesti Rahva Muuseumi 06. juuni konstantin

Kolmapäeval, 29. mail 2019 külastasid lihtsustatud õppe õpilased ja õpetajad Eesti Rahva Muuseumi. Kokku võttis väljasõidust osa 31 õpilast ja 10 õpetajat, neist valdav enamus olid ERM-is esmakordselt. Muuseumi väljapanekutega tutvumiseks jagati meid kahte gruppi, ühele grupile anti selgitusi eesti ja teisele vene keeles. Giidi juhendamisel tutvusime püsinäitusega Ajarada. Saime teada, milline oli argielu kümne, saja ja tuhande aasta eest. Jalutuskäik piki Ajarada lubas meil osa võtta eri aegadel siin maal elanud inimeste igapäevastest toimetustest. Nägime Eesti esimest sini-must-valget lippu, mis pühitseti 4. juunil 135 aastat tagasi Otepääl. Hardi muljed: „Alguses oli esimene mobiiltelefon ja see oli nii suur ja huvitav. Nägime veel vanaaja katkist WC-potti, mis oli kole. Meeldis see koht, kus sai telefoniputkas helistada. Nägime esimest raadiot, pildistamise masinaid, muusikakuulamise aparaate, hääle salvestamise aparaate. Seega väga vanu asju, mis oli meie jaoks ajalugu ja eilne päev. Vaatamiseks jäi natuke vähe aega, sest asju oli väga palju. Aga muidu oli ERM-is tore“. Nii mõnelegi meie lastest oli korraga selline infotulv üle jõu käiv ja neil oli raske väljapanekutele keskenduda. Pärast väsitavat muuseumikülastust maitses koolist kaasa võetud hamburger eriti hästi.