Uudised

Kuidas toetada roma laste haridusteed? 05. november konstantin


Meie kool on multikultuuriline, see vaid rikastab koolikultuuri. Õpetajad Maret, Vapu, Natalja ja Ingrid osalesid koos kooli direktori Jaanikaga Kultuuriministeeriumi ja Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös korraldatud seminaril „Kuidas toetada roma laste haridusteed?“ Valga kogukonnast olid esindatud koolid ja lasteaiad, kes õpetavad roma lapsi. Darja Sudelainen-Fedosov, ESTROM projekti koordinaator, kõneles põgusalt rajatavast roma keskusest Valga linna. Päeva jooksul käsitleti mitmeid teemasid, sh kõneldi Läti kogemusest romadega. Vajalik oli kuulda roma perekultuurist, selle omapärast ja sõna roma kasutamisest. Raamistiku, kuidas toetada roma laste haridusteed, tõi oskuslikult kuulajateni Viivian Jõemets, Haridus- ja Teadusministeeriumi hariduskorralduse osakonna peaekspert. Päeva lõpetas meeleolukalt mustlastantsu- ja laulu ansambel „Maljarka“ esinemine.
Meie kool on multikultuuriline, see vaid rikastab koolikultuuri. Õpetajad Maret, Vapu, Natalja ja Ingrid osalesid koos kooli direktori Jaanikaga Kultuuriministeeriumi ja Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös korraldatud seminaril „Kuidas toetada roma laste haridusteed?“ Valga kogukonnast olid esindatud koolid ja lasteaiad, kes õpetavad roma lapsi. Darja Sudelainen-Fedosov, ESTROM projekti koordinaator, kõneles põgusalt rajatavast roma keskusest Valga linna. Päeva jooksul käsitleti mitmeid teemasid, sh kõneldi Läti kogemusest romadega. Vajalik oli kuulda roma perekultuurist, selle omapärast ja sõna roma kasutamisest. Raamistiku, kuidas toetada roma laste haridusteed, tõi oskuslikult kuulajateni Viivian Jõemets, Haridus- ja Teadusministeeriumi hariduskorralduse osakonna peaekspert. Päeva lõpetas meeleolukalt mustlastantsu- ja laulu ansambel „Maljarka“ esinemine.