Konverents oli põnev ja kirgastav kogemus 22. oktoober Kylli

16. oktoobril avati Viljandis Sakala Keskuses suurejoonelise konverentsiga projekt “Lõuna-Eesti ettevõtlikud noored” ehk LEEN. Antud projekt on sündinud Tartu, Jõgeva, Põlva, Valga, Viljandi ja Võru maakonna arendusorganisatsioonide tihedas koostöös. LEEN keskendub 7–26-aastaste Lõuna-Eesti noorte ettevõtlikkuse ja omaalgatuse arendamisele ning noorte sidumisele nende kodukohaga.

Lisaks inspireerivatele lugudele ja töötubadele pakkus avakonverents osalejatele võimaluse kohtuda teiste ettevõtlike noortega meie piirkonnas ning võrgustuda. Osalejad said praktilistes töötubades kogemusi podcastide loomisel, rahatarkuse omandamisel ning nõuandeid, kuidas hobist kasu teenida. Paneeldiskussioonis arutleti, kust võivad tulla tulevased ükssarvikud – kas koolist, huviringidest või TikTokist. Konverentsipäeva lõpetas folktroonikaansambel Oopus.

Sisutihedal konverentsil osalesid Valga Jaanikese Koolist õpilasesinduse president Kert ja asepresident Ken.

Allikas: Valgamaa Arenguagentuur