Uudised

Kontsertaktus "Koolipoisid Vabadussõjas" 25. veebruar Kylli


23. veebruaril kogunesime kooli saali meie Eesti riigi 104. sünnipäeva tähistamisele. Nagu alati, oli saal kenasti ette valmistatud, sh toolid hajutatult paigutatud.

Loomulikult algas aktus hümni laulmisega. Seejärel liikusid istujatest tagapool kogunenud esinejad laulu „Elagu kõik me armsamad aasad“ saatel ette, samal ajal sinimustvalgeid lippe lehvitades. Nende seas paistsid eriti silma kaunid eesti rahvariietes tüdrukud. Õpetaja Kersti väikesed piigad olid ise ka endi üle väga uhked.

Kogu üritust juhtis huvijuht Külli. Ta rääkis algul veidi Vabadussõjast üldiselt, aga eeskätt seal vabatahtlikena osalenud koolipoistest, kelle usk endasse ja oma äsja tekkinud riiki oli nii suur, et ka vanemad mehed, kes I maailmasõjast juba väsinud olid, innukamalt sõtta tulid oma maad kaitsma. Kogu kava oli üles ehitatud pisikestele vahepaladele Vabadussõjas sõdinud koolipoiste ütlustest meie laste ja huvijuhi esitatuna. Vahele olid oskuslikult pikitud etteasted lauljatelt, laulud „Jää vabaks, Eesti meri“ ja „Eesti lipp“. Kõik võisid kaasa laulda, sõnad jooksid ekraanil. Väga ülev oli!

Lõpus kordas huvijuht Eesti vägede ülemjuhataja Johan Laidoneri sõnu: „Koolipoisid tõid meile usu, et meie võidame ja see on suurim and, mis nad on andnud Eesti Vabariigile ta sünniajal.“

Huvijuhi soovi „Palju õnne Eesti Vabariigi 104. aastapäevaks!“  järel kõlas laul „Mu koduke…“. Armas, tundeküllane…

Vahepeal esinesid kaks pisikest poissi Sander ja Oskar meremeeste tantsuga. Muidugi istus õpetaja Vadim esireas ja tegi nendega kaasa, nii poistele tuge pakkudes. Sander oli kogu aeg väga tõsiselt asja juures, aga meie päiksekiir Oskar säras, küllap oli rõõmus, et sai hakkama ja nautis esinemist. Missugune julgus ja tahtmine! Ja see meie Vadim – kuidas ta suudab kõiki tantsima panna ja tantse välja mõelda? Nende poiste saavutus pani tõeliselt heldima.

Ka meie kooli direktor Jaanika Käst ütles ette astudes, et pisarad tulid esinemist vaadates silma – oli nii hingeminev ja armas, ka sügavamõtteline.

Tavaliselt antakse vabariigi aastapäeval tänukirjad neile, kes on meie kooli heaks palju teinud, sh kooli mainet kujundanud. Direktor Jaanika andis üle viiekümne tänukirja õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele ja koostööpartneritele. Viimased küll koroonaohu tõttu aktusel osaleda ei saanud.

Aitäh piduliku ja südamliku kontsertaktuse korraldajatele ja esinejatele! Olete super toredad ja tublid!

 

 

23. veebruaril kogunesime kooli saali meie Eesti riigi 104. sünnipäeva tähistamisele. Nagu alati, oli saal kenasti ette valmistatud, sh toolid hajutatult paigutatud.

Loomulikult algas aktus hümni laulmisega. Seejärel liikusid istujatest tagapool kogunenud esinejad laulu „Elagu kõik me armsamad aasad“ saatel ette, samal ajal sinimustvalgeid lippe lehvitades. Nende seas paistsid eriti silma kaunid eesti rahvariietes tüdrukud. Õpetaja Kersti väikesed piigad olid ise ka endi üle väga uhked.

Kogu üritust juhtis huvijuht Külli. Ta rääkis algul veidi Vabadussõjast üldiselt, aga eeskätt seal vabatahtlikena osalenud koolipoistest, kelle usk endasse ja oma äsja tekkinud riiki oli nii suur, et ka vanemad mehed, kes I maailmasõjast juba väsinud olid, innukamalt sõtta tulid oma maad kaitsma. Kogu kava oli üles ehitatud pisikestele vahepaladele Vabadussõjas sõdinud koolipoiste ütlustest meie laste ja huvijuhi esitatuna. Vahele olid oskuslikult pikitud etteasted lauljatelt, laulud „Jää vabaks, Eesti meri“ ja „Eesti lipp“. Kõik võisid kaasa laulda, sõnad jooksid ekraanil. Väga ülev oli!

Lõpus kordas huvijuht Eesti vägede ülemjuhataja Johan Laidoneri sõnu: „Koolipoisid tõid meile usu, et meie võidame ja see on suurim and, mis nad on andnud Eesti Vabariigile ta sünniajal.“

Huvijuhi soovi „Palju õnne Eesti Vabariigi 104. aastapäevaks!“  järel kõlas laul „Mu koduke…“. Armas, tundeküllane…

Vahepeal esinesid kaks pisikest poissi Sander ja Oskar meremeeste tantsuga. Muidugi istus õpetaja Vadim esireas ja tegi nendega kaasa, nii poistele tuge pakkudes. Sander oli kogu aeg väga tõsiselt asja juures, aga meie päiksekiir Oskar säras, küllap oli rõõmus, et sai hakkama ja nautis esinemist. Missugune julgus ja tahtmine! Ja see meie Vadim – kuidas ta suudab kõiki tantsima panna ja tantse välja mõelda? Nende poiste saavutus pani tõeliselt heldima.

Ka meie kooli direktor Jaanika Käst ütles ette astudes, et pisarad tulid esinemist vaadates silma – oli nii hingeminev ja armas, ka sügavamõtteline.

Tavaliselt antakse vabariigi aastapäeval tänukirjad neile, kes on meie kooli heaks palju teinud, sh kooli mainet kujundanud. Direktor Jaanika andis üle viiekümne tänukirja õpetajatele, õpilastele, lapsevanematele ja koostööpartneritele. Viimased küll koroonaohu tõttu aktusel osaleda ei saanud.

Aitäh piduliku ja südamliku kontsertaktuse korraldajatele ja esinejatele! Olete super toredad ja tublid!