Kokkame ISE! 08. jaanuar Kylli

Maaeluministeerium ja Eesti Peakokkade Ühendus kuulutasid möödunud aasta novembris  välja videokonkursi  „Kokkame ISE!“.  Osaleda võisid kõik Eesti põhikoolide 6.-8. klasside õpilased. Tegemist oli grupivõistlusega. Meie koolist otsustasid osaleda tublid kokkajad 7.-8. klassist: Eleri, Kersti, Marina, Steisi ja Zigmunds. Kaasa aitasid ka õpetajad Vapu ja Vadim.

Grupp valis valmistamiseks kõrvitsapüreesupi - ühe 20-st retseptist, mis avalikustati Eesti toidu lehel . Kõrvitsapüreesupp sobis väga hästi hilissügisesse Halloweeni tähistamise aega.

Video sisaldas grupi tutvustust, toidu valiku põhjendust, toidu valmistamise, serveerimise protsessi ja ühte soovi retsepti osas, mida lapsed sooviksid õppida kokandustundides. Meie õpilased soovisid tulevikus kodunduse tundides õppida creme brulee valmistamist.

Videot aitas filmida ja kokku panna õpetaja Vadim. Video salvestamisel tuli olla väga kannatlik, sest tihti oli vaja ühte stseeni filmida mitu korda. Repliigid kippusid ununema ja nalja sai ka päris palju.

Teise filmimispäeva lõpuks sai ka isuäratav kollane supp valmis. Kõrvitsapüreesupp pole kindlasti kõigi lemmik, aga meile maitses.

Õpetaja Vadim pani video kokku. Materjali oli jäädvustatud kolm korda rohkem kui video pikkus tohtis olla. Seega tuli kahjuks palju kärpida ja mõnigi tore moment jäi lõpuks filmist välja. Video postitasime vabalt valitud internetikeskkonda.

Võistluse peaauhinnaks oli personaale koolitus tippkokaga võitja valitud kohas (koolis, kodus, restoranis), lisaks eripreemiad parimatele.

Seekord peaauhinda ei tulnud, aga kõik osalenud said toredad tänukirjad, toiduteemalise mängu ja kommi. Järgmisel korral osaleme kindlasti jälle.