„Kaisuloomahaigla“ projekt 20. märts konstantin

Valga Jaanikese Kool kutsub Valga linna lasteaedade lapsi osalema „Kaisuloomahaigla“ projektis. Projekti tegevused toimuvad teisipäeval, 16. aprillil 2019 kell 10.00-13.00 Jaanikese koolis. Projekti käigus mängivad Eesti Arstiteaduse Üliõpilaste Seltsi liikmed lastega arstimänge. Iga laps tuleb haiglasse oma kaisuloomaga, kes vajab arstiabi. Kooli saalis on sisustatud eriarstide kabinetid, näiteks registratuur, ultraheli, hambaarst, sidumine jne. Tegevus on väga loomutruu, kasutatakse meditsiinilisi aparaate. Pärast vesteldakse lastega esmaabi teemadel ja näidatakse pilte. PROJEKTI EESMÄRGID 1. Laps hoolib oma väikesest sõbrast, märkab, et sõber vajab abi ja julgeb talle abi paluda. 2. Laps mõistab, et oleme kõik erinevad ja koos on meil tore olla. 3. Laps julgeb arstiga suhelda. Projekt saab teoks autismiteadlikkuse kuu raames ja on seotud Lastekaitse Liidu „Kiusamisest vabaks!“ programmiga. Külas on lasteaedade lastele tuttav Sõber Karu, kellega koos meisterdatakse.