Jõulumees tulla võib 20. detsember Kylli

Meie kooli jõulupidu toimus täna, 20. detsembril. Saalis oli dekoratsioonina suuresti tänu õpetaja Jüri tööle valminud näidendiks vajalik jõululaut.

Saali kogunedes mängis jõulumuusika, saalis vastavalt koroonaajale toolid hajutatult paigutatud. Saalis olid ka üksikud lapsevanemad.

Pidu alustas imekena Marina imekauni jõululauluga. Seejärel juhatas huvijuht sisse jõulunäidendi, milleks oli A. Lindgreni „Kalle, väike härjavõitleja“.

Suuremad poisid etendasid lehmi, väiksemate klasside lapsed olid lambukesteks- kitsekesteks maskeeritud. Kõik olid nii armsad! Peategelaseks oli aga härg, kellega ei saanud hakkama peremees, keda julgelt kehastas Sander. Vahetekste luges õpetaja Maret oma kena selge häälega. Kuulsime ja nägime, kuidas härg peremehe jõule ei allunud. Ja siis läks otsustavalt väike poiss, kelleks oli meil Ken. Tema otsustas olla aga hea ja sõbralik, silitas ja patsutas härga ja ennäe imet – hea sõna võitiski kurjuse! Loom kuuletus ilusti poisile.

Tänasime kõik näitlejaid, nemad tegid veel muusika saatel ringi ümber saali. Küll nad olid tublid!

Nüüd hakkas üksi laulma muusikaõpetaja Merike laulu „Oh kuusepuu, oh kuusepuu...“, ta kõndis ka saalis ringi ja lasi vahepeal lastel refrääni laulda. Kõik te olite tublid: Adrian, Detelina, Sander jt! Ja armas oli!

Kuna jõuluvana veel polnud, lauldi ka „Tiliseb, tiliseb...“ ja sealt ta tuligi! Tema kõrval asus tööpostile suur päkapikk Oskar, kes juba kuuse all olevad pakid jõuluvana juurde tulnud klassidele ilusti üle andis. Kõik klassid järgemööda käisid ees ja esinesid, et lunastada oma pakke. Isegi väike ratastoolis Natali luges luuletuse. Ainult hooldusklass sai lihtsalt tubli olemise eest pakid kätte. Anette oli eriti tähtis, sest tema ainukesena esindas klassi ja ka pärast ei andnud oma pakki käest.

Ja siis tuli jõuluvana laul „Päkapikk…“, mille ajal paljud püsti tõusid, aplodeerisid ja ka tantsuliigutusi tegid. Jõuluvana käis laste hulgas ja ühel hetkel oli Raiden saali ees kätekõverdusi tegemas. Eks peo ajal ongi kõik lubatud.

Pidu oli küll läbi, aga meie hea jõuluvana tegi veel lastega jõulupuu juures pilte, kel vähegi soovi oli.

Aitäh tegijatele ja vaevanägijatele! Ilusat jõuluaega ning toredat aastavahetust!