Emadepäev on käes, südame saadan - näed 07. mai Kylli

Saabuvat emadepäeva tähistasime neljapäeval, 6. mail. Meie huvijuht koos kooli juhtkonnaga oli läbi mõelnud, kuidas kõik saaksid sellest osa, sest koos aktusel olla me ju praegu ei tohi. Juba eelmisel nädalal saadeti kodudesse kaunid kutsed emadele.

Etteasted olid eelnevalt võetud filmilindile. Päeva jooksul erinevatel kellaaegadel koguneti saali klassiti, nauditi toredaid esinemisi. Samuti oli saali üles pandud laste tööde näitus. Toolid olid paigutatud aga hajutatult, et säilitada koroonaajale sobiv ohutus. Algul planeeriti kogu üritus kooli õues teha, kuid kahjuks ei olnud ilmataat seekord meie poolt.

Kõige pidulikum oligi emadele mõeldud aktus. Alustuseks oli väikese Silveri laul „Emake“, seejärel luges õpetaja Mareti klass luuletuse.

Nüüd oli kord direktor Jaanika käes, kes pöördus südamlikult emade poole. Samuti tunnustati traditsiooniliselt meie kooli aasta õpetajat, kelleks sel aastal on Natalja Veremei ja aasta kolleegi – rõõmsameelset ja väga töökat puhastusteenindajat Galina Stepanovat.

Seejärel jätkus kontsert juba ekraanilt. Lastega supertööd tegev õpetaja Vadim oli loonud tantsu toimetuleku klasside lastele, st osalesid koos eesti ja vene lapsed ning isegi ratastoolis Natali Izabela. Lauljatena astusid üles õp Kersti klassi õpilased, lisaks ka väike tragi Adrian. Ja siis esitasid modernses stiilis tantsu õp Oksana klassi Kristo, Sander, Kert ja Alexander.  Armas, uskumatu, Kristo üllatas väga meeldivalt.

Ning siis olid ekraanil kostümeeritud lapsed (jälle see õp Mareti klass!), kes etendasid näitemängu „Keisri rebasejaht“. Aga mitte koolis filmitud, vaid Kaagjärve mõisas! Nägime ehedaid kaadreid etendusest ja mõisast. Need olid huvijuhi tehtud. Ja tõelised õukonnarõivad olid õp Vapu kätetöö!

Täpiks i-le oli Marina ja Zigmundi peotants samba. Kaunis ja imeteldav, tants, millega nad lähevad augustis Austriasse eriolümpia maailma tantsuspordi võistlusele.  Ja loomulikult on nemadki Vadimi õpetatud.

Ei saa märkimata jätta õp Merikest, kes lastele laulud selgeks oli õpetanud. Jääb üle ainult imetleda õpetajate tööd, kes käsikäes õpilastega tööd teevad!