Uudised

Eesti Vabariigi aastapäev 21. veebruar Kylli


Meie kool tähistas täna Eesti Vabariigi aastapäeva.

Pidulikkust oli õhus juba hommikul. Järjest tulid kaunid õpetajad, üks ilusam kui teine. Sama võib öelda laste kohta. Ja enne kontsertaktust saabusid ka külalised: emad – isad, õed – vennad, oli ka vanavanemaid.

Kontserdi „Eesti on minu südames“ juhatasid sisse H. Elleri „Kodumaine viis“ ja L. Tungla luuletus „Ma pole lahti löödud laast“.

Koos lauldud hümnile järgnes meie nooremate laste ja nende õpetajate laulumäng „Mu isamaa armas“. Meie esimene klass ei ole aastatki koolis käinud, aga osaleb laulmises ja mängudes, nad on täiesti kodunenud ja meie omad! Järgnenud pisikeste laul „Mu koduke“ oli juba tõeliselt pisaraidkiskuv.

Seejärel vaatasime ekraanil kaadreid eesti loodusest ja kuulasime mõtteid Eestist, kodust, Valgast, mille olid varem kirja pannud või avaldanud meie kõikide klasside õpilased. Lihtsad, armsad, hoolivad, südamlikud soovid ja mõtted. Mõneti imestama panevadki – meie õpilased?! Kontserdi ajal kuulsime vahepaladena neid mitmel korral.

Kiideti Eestimaad, kodulinna, sooviti neid ilusamaks muuta, aga muretseti ka kodutute pärast ja sooviti lastekodu kasvatajatele paremat palka. Üks laps ei tahtnudki midagi muuta, kõik on hästi, oleks vaid kodu ja pere. Ja oma, parim Jaanikese kool!

Esinemiskord oli saabunud koorile – ilus vaatepilt, kus on enamasti kenad noormehed üksikute neidudega (sest meil ongi poisse rohkem) ja muidugi ka seas toetavad õpetajad. Hoogne „Jää vabaks Eesti meri!“ pani kaasa laulma või vähemalt kaasa tundma. Meeliülendavalt kõlas ka veidi hiljem samas esituses „Kas tunned maad?“.

Seejärel sai sõna kooli direktor Jaanika Käst, kes kõiki õnnitles. Edasi toimus juba traditsiooniline ilus tänuüritus, kus direktorilt said kooli tänukirja mitmed kooli töötajad ja õpetajad, lapsevanemad, õpilased, noorsoopolitsei- ja lastekaitsetöötajad.

Kontsertaktuse lõpetas ühiselt lauldud regilaul „Õnne sulle, armas Eesti!“, loomulikult õpetaja Õie eestlaulmisel.

Seejärel järgnes kringlisöömine kohvilauas kogu selle meeldiva seltskonnaga.

Elagu Eesti ja Jaanikese Kool!

Meie kool tähistas täna Eesti Vabariigi aastapäeva.

Pidulikkust oli õhus juba hommikul. Järjest tulid kaunid õpetajad, üks ilusam kui teine. Sama võib öelda laste kohta. Ja enne kontsertaktust saabusid ka külalised: emad – isad, õed – vennad, oli ka vanavanemaid.

Kontserdi „Eesti on minu südames“ juhatasid sisse H. Elleri „Kodumaine viis“ ja L. Tungla luuletus „Ma pole lahti löödud laast“.

Koos lauldud hümnile järgnes meie nooremate laste ja nende õpetajate laulumäng „Mu isamaa armas“. Meie esimene klass ei ole aastatki koolis käinud, aga osaleb laulmises ja mängudes, nad on täiesti kodunenud ja meie omad! Järgnenud pisikeste laul „Mu koduke“ oli juba tõeliselt pisaraidkiskuv.

Seejärel vaatasime ekraanil kaadreid eesti loodusest ja kuulasime mõtteid Eestist, kodust, Valgast, mille olid varem kirja pannud või avaldanud meie kõikide klasside õpilased. Lihtsad, armsad, hoolivad, südamlikud soovid ja mõtted. Mõneti imestama panevadki – meie õpilased?! Kontserdi ajal kuulsime vahepaladena neid mitmel korral.

Kiideti Eestimaad, kodulinna, sooviti neid ilusamaks muuta, aga muretseti ka kodutute pärast ja sooviti lastekodu kasvatajatele paremat palka. Üks laps ei tahtnudki midagi muuta, kõik on hästi, oleks vaid kodu ja pere. Ja oma, parim Jaanikese kool!

Esinemiskord oli saabunud koorile – ilus vaatepilt, kus on enamasti kenad noormehed üksikute neidudega (sest meil ongi poisse rohkem) ja muidugi ka seas toetavad õpetajad. Hoogne „Jää vabaks Eesti meri!“ pani kaasa laulma või vähemalt kaasa tundma. Meeliülendavalt kõlas ka veidi hiljem samas esituses „Kas tunned maad?“.

Seejärel sai sõna kooli direktor Jaanika Käst, kes kõiki õnnitles. Edasi toimus juba traditsiooniline ilus tänuüritus, kus direktorilt said kooli tänukirja mitmed kooli töötajad ja õpetajad, lapsevanemad, õpilased, noorsoopolitsei- ja lastekaitsetöötajad.

Kontsertaktuse lõpetas ühiselt lauldud regilaul „Õnne sulle, armas Eesti!“, loomulikult õpetaja Õie eestlaulmisel.

Seejärel järgnes kringlisöömine kohvilauas kogu selle meeldiva seltskonnaga.

Elagu Eesti ja Jaanikese Kool!