Uudised

Eesti Vabariigi 103. aastapäev 18. veebruar Kylli


Täna tähistas meie kool Eesti Vabariigi 103. aastapäeva. Pidulik aktus pidi toimuma õues, kuid ilmataat sundis meid saali. Koroonaajale vastavalt olid pingid paigutatud üksteisest kaugele, samuti olid tähistatud ka klasside  asukohad.

Saali sisenesime Ukuaru valsi saatel, käes sinimustvalged lipukesed. Varem oli klassidesse paigutatud ka kolm lipuvärvi õhupalli.

Hümni järel tuli ekraanilt varem salvestatud õpetaja Mareti klassi esituses luuletus kodumaast, autoriks Leelo Tungal. Kodust laulsid ka järgmisena esinenud õp Oksana klassi poisid.

Aktusekõne pidas meie direktor Jaanika Käst, kes kõne algul kasutas mitmed väga ilusaid erinevate autorite värsse kodust ja kodumaast, pannes kõiki end kuulama. Kuna meie koolis on traditsioon tähistada just vabariigi aastapäeval töötajate tööjuubeleid, siis õnnitleski direktor meie õpetajaid Nadežda Dinist, Jelena Sljusartšukki ja Igor Savtšukki. Tänukirja said ka mitmed õpetajad ja õpilased kooli hea maine kujundamise eest. Tavaolukorras oleks meil kohale kutsutud ka lapsevanemad ja külalised. Seekord aga saadavad klassijuhatajad tänukirjad neile koju.

Kui eelnevatel aastatel oleme kõik koos olnud saalis ka pidulikul lõunasöögil, siis seekord oli pidulik õhkkond tagatud tavaliste söögikordade ajal sööklas. Lisaks sünnipäevatordile olid laudadel mustad ja valged laudlinad ning sinised salvrätid, vaasides valged tulbid.

Pärast aktust toimus klassides ka tublimate laste tänamine šokolaadiga.

Esmakordselt viisid aga meie kooli esindajad pärja Valga Vabadussõja ausambale. Kavas oli olnud matk sinna, kuid ilus talv oma tõeliselt imelise külmaga seekord seda toimuda ei lasknud. Küll käis aga koos direktsiooniga kohal õpilasesindus. Sellest sai alguse uus traditsioon.

 

Täna tähistas meie kool Eesti Vabariigi 103. aastapäeva. Pidulik aktus pidi toimuma õues, kuid ilmataat sundis meid saali. Koroonaajale vastavalt olid pingid paigutatud üksteisest kaugele, samuti olid tähistatud ka klasside  asukohad.

Saali sisenesime Ukuaru valsi saatel, käes sinimustvalged lipukesed. Varem oli klassidesse paigutatud ka kolm lipuvärvi õhupalli.

Hümni järel tuli ekraanilt varem salvestatud õpetaja Mareti klassi esituses luuletus kodumaast, autoriks Leelo Tungal. Kodust laulsid ka järgmisena esinenud õp Oksana klassi poisid.

Aktusekõne pidas meie direktor Jaanika Käst, kes kõne algul kasutas mitmed väga ilusaid erinevate autorite värsse kodust ja kodumaast, pannes kõiki end kuulama. Kuna meie koolis on traditsioon tähistada just vabariigi aastapäeval töötajate tööjuubeleid, siis õnnitleski direktor meie õpetajaid Nadežda Dinist, Jelena Sljusartšukki ja Igor Savtšukki. Tänukirja said ka mitmed õpetajad ja õpilased kooli hea maine kujundamise eest. Tavaolukorras oleks meil kohale kutsutud ka lapsevanemad ja külalised. Seekord aga saadavad klassijuhatajad tänukirjad neile koju.

Kui eelnevatel aastatel oleme kõik koos olnud saalis ka pidulikul lõunasöögil, siis seekord oli pidulik õhkkond tagatud tavaliste söögikordade ajal sööklas. Lisaks sünnipäevatordile olid laudadel mustad ja valged laudlinad ning sinised salvrätid, vaasides valged tulbid.

Pärast aktust toimus klassides ka tublimate laste tänamine šokolaadiga.

Esmakordselt viisid aga meie kooli esindajad pärja Valga Vabadussõja ausambale. Kavas oli olnud matk sinna, kuid ilus talv oma tõeliselt imelise külmaga seekord seda toimuda ei lasknud. Küll käis aga koos direktsiooniga kohal õpilasesindus. Sellest sai alguse uus traditsioon.