Uudised

Direktorile tuli mõisast sõnum 17. august Kylli


„Tere, Jaanika. Mul on Sulle selline soov: palun kirjuta mulle teie laste poolt tehtud maali kohta üks ilus tekst, kelle poolt tehtud, miks tehtud, millal tehtud, mis seosed Kaagjärve kooli ja  mõisaga ja lisa veel juurde, mis soovid. See on nii palju tähelepanu ja imetlust äratanud.“ Sõnumi saatis Marje Liigus Kaagjärve mõisast.

Maali lugu

Alates 2001. aasta juunikuust toimub Kaagjärve mõisas Valga Jaanikese Kooli õuesõppelaager. Paljude teiste toredate tegevuste hulgas laagris toimub ka kunstiõppe töötuba õpetaja Jüri Freimanise juhendamisel. 2021 suvel maalisid õpilased koos õpetaja Jüriga pilti Kaagjärve mõisast. Õpetaja Jüri oli varem eeltööna joonistanud mõisa kontuurid ja iga õpilane sai värvimisel kaasa aidata. Valmis suvine pilt Kaagjärve mõisast. Otsustasime selle mõisale kinkida, see on meile suur au, et maal siin väärikas mõisas nüüd eksponeeritud on.

See, et me oma õpilased ja õpetajad Kaagjärve mõisasse toome, pole juhuslik, siin ja sellel on tähendus. Just selles mõisakoolis alustasin 2001. aasta 1. septembril koolijuhi karjääri ja andsin elu esimese aabitsa oma tütrele Lizettile. Siin töötas 1977-1983 meie kooli eelkäija - vene õppekeelega Valga Eriinternaatkool. 2022 jaanuaris tähistasime siin saalis Valga Jaanikese Kooli 45. aastapäeva, külaliste hulgas oli ka EV haridus- ja teadusminister Liina Kersna. Kaagjärve mõisast on saanud meile südamelähedane laagripaik. Ajaloost on teada, et Kaagjärve mõisnik von Grote oli heatahtlik mees, heatahtlikkust kohtab mõisas tänagi.

 

Austuse ja tänulikkusega

 

Jaanika Käst

Valga Jaanikese Kooli direktor

 

2022 suvel

 

 

„Tere, Jaanika. Mul on Sulle selline soov: palun kirjuta mulle teie laste poolt tehtud maali kohta üks ilus tekst, kelle poolt tehtud, miks tehtud, millal tehtud, mis seosed Kaagjärve kooli ja  mõisaga ja lisa veel juurde, mis soovid. See on nii palju tähelepanu ja imetlust äratanud.“ Sõnumi saatis Marje Liigus Kaagjärve mõisast.

Maali lugu

Alates 2001. aasta juunikuust toimub Kaagjärve mõisas Valga Jaanikese Kooli õuesõppelaager. Paljude teiste toredate tegevuste hulgas laagris toimub ka kunstiõppe töötuba õpetaja Jüri Freimanise juhendamisel. 2021 suvel maalisid õpilased koos õpetaja Jüriga pilti Kaagjärve mõisast. Õpetaja Jüri oli varem eeltööna joonistanud mõisa kontuurid ja iga õpilane sai värvimisel kaasa aidata. Valmis suvine pilt Kaagjärve mõisast. Otsustasime selle mõisale kinkida, see on meile suur au, et maal siin väärikas mõisas nüüd eksponeeritud on.

See, et me oma õpilased ja õpetajad Kaagjärve mõisasse toome, pole juhuslik, siin ja sellel on tähendus. Just selles mõisakoolis alustasin 2001. aasta 1. septembril koolijuhi karjääri ja andsin elu esimese aabitsa oma tütrele Lizettile. Siin töötas 1977-1983 meie kooli eelkäija - vene õppekeelega Valga Eriinternaatkool. 2022 jaanuaris tähistasime siin saalis Valga Jaanikese Kooli 45. aastapäeva, külaliste hulgas oli ka EV haridus- ja teadusminister Liina Kersna. Kaagjärve mõisast on saanud meile südamelähedane laagripaik. Ajaloost on teada, et Kaagjärve mõisnik von Grote oli heatahtlik mees, heatahtlikkust kohtab mõisas tänagi.

 

Austuse ja tänulikkusega

 

Jaanika Käst

Valga Jaanikese Kooli direktor

 

2022 suvel