Avaaktus 01. september Kylli

Kauaoodatud 1. september algas ka meie väikses sõbralikus koolis aktusega.

Aplausi ja õpetaja Natalja klaverihelina saatel tõid lõpuklasside õpilased saali meie kolm uut 1. klassi põngerjat, seekord kõik poisid.

Hümnile järgnes õpetajate segaansambli esituses laul „Kuu kumavas valguses“ õpetaja Merikese juhatusel.

Siis esinesid meie armsad neli 2. klassi poissi-tüdrukut lauluga „Koduke“.

Seejärel sai sõna Valga Jaanikese ja Urvaste Kooli direktor Jaanika Käst. Ta soovis meile kõigile toredat kooliaastat ja küsis õpilastelt, kas nemad ootasid samuti kooli nagu õpetajadki. Saalist kostsid nii mitmedki „jaa-d“.

Ta kiitis meie kooli poisse Stevenit ja nüüd juba vilistlast Carlost, kes olid kevadel vabatahtlikult omal algatusel puhastanud Pedeli jõge, tuues põhjast kõiksugust prügi. Tõesti, uskumatult tubli ettevõtmine! Ja aitäh õpetajatele Maretile ja Õiele, kes on lastes loodushoiu kasvatamisele rõhku pannud!

Samuti kuulutas direktor välja meie kooli eelmise aasta teo, milleks oli Kendama võistlused, idee autorit Steisit tänati aplausiga.

Direktor Jaanika juhtis tähelepanu koolirahu väljakuulutamisele ning meenutas õpetajatele ja külalistele olulist maanteeameti üleskutset „Sina oled ettenäitaja, et tema oleks ettevaataja“.

Ta andis meie uutele pisikestele kätte aabitsad ning ema või õpetaja abiga kirjutati tahvlile ka poiste nimed.

Marina laulu „Kuningad sünnivad veel“ helistas õpetaja Õie koolikella ja pidulikult saadeti saalist välja meie esimest ja viimast kooliaastat alustavad õpilased.

Homme algab meie töö – õppimine ja õpetamine! Ja loodetavasti ei esita koroona meile jälle väljakutset!

Rõõmsat ja tegusat uut aastat!

Kauaoodatud 1. september algas ka meie väikses sõbralikus koolis aktusega.

Siis esinesid meie armsad neli 2. klassi poissi-tüdrukut lauluga „Koduke“.

Rõõmsat ja tegusat uut aastat!