135 aastat rongisõitu 08. november Kylli

Esmaspäeval, 7.novembril toimus kogu kooliperele vahva kohtumine rongi, rongijuhi ja raudteejaamaga.

Kell 11.30 olime kõik raudteejaamas, kus räägiti raudtee ajaloost Valgas. Valga raudteejaam rajati koos 1887. aastal valminud laiarööpmelise Tartu–Valga raudteega, mis ehitati osana Pihkva–Riia raudteest. 1888. aastal käivitus rongiliiklus läbi Valga ka Tartu ja Riia vahel. 1889. aasta 27. novembril avati Valga reisijate jaamahoone. See jaamahoone hävis 1944.aastal. Praegune jaamahoone valmis 1949.aastal.

Seejärel läksime perroonile, kus meist tuhises mööda raudtee rööpaid kontrolliv rong. Ja siis, lõpuks ometi saabus porgandi värvi Elroni rong. Läksime rongi ning meiega liitus tore rongijuht, kellelt sai vastuseid igasugustele küsimustele. Meie rongijuht on töötanud selles ametis juba kolmkümmend aastat. Rongijuht kiitis praegust rongi – seda on lihtne ja mugav juhtida.

Kõige põnevam osa oli alles ees. Saime käia veduris, istuda rongijuhi toolil ning lasta signaali. Kogu linn kuulis, kuidas Jaanikese kooli lapsed rongijuhtideks olid.

Kohtumise korraldas Valga Muuseum. Tänu toreda kohtumise eest!

Kohtumise korraldas Valga Muuseum. Tänu toreda kohtumise eest!