Jaapani teetseremoonial 11. октября Kylli

Esmaspäeval, 10.oktoobril külastasid õpetaja Mareti ja õpetaja Oksana klasside õpilased Valga Muuseumi maailmaharidusprogrammi „Jaapani nädal.“ Kaasa lõid ka Detelina ja õpetaja Kersti.

Kõigepealt uurisime kimono näitust. Kimono on traditsiooniline Jaapani rahvuslik riietus. Kimono on ruudukujuliste varrukate ja ristkülikukujulise kehaga rõivas, mida kannavad geišad. Geiša on kõrgelt haritud Jaapani naine, kes tunneb hästi kirjandust, kunsti ja muusikat ning hoiab üleval vestlust.

Seejärel osalesime Jaapani teetseremoonial. Õige teetseremoonia viiakse läbi spetsiaalselt selleks ehitatud teemajas. Teemajja sisenetakse madala ukseava kaudu, jalanõud jäetakse välja. Istutakse õlgmatil (meie istusime patjadel). Tseremooniaks kasutatakse mõru rohelist teed, mis on pulbriks jahvatatud.

Siis saime teada, mis on manga. Manga on Jaapani päritolu koomiks. Töötoas saime me kõik ka ise koomiksi joonistada.

Lõpuks kuulasime veidi Jaapani flöödil sakuhachil mängitud muusikat ja saime teada mõndagi Jaapani kohta. Näiteks seda, et Jaapanit kutsutakse tõusva päikese maaks.