Kartmatu Kukk ja rohkelt kiitust 31. мая Kylli

Karjapoiss voolis savist väikese linnu.

Savilind ei tõusnud kõrgele taevasse nagu lõoke,

kuid kui karjapoiss tema sisse puhus,

kostis laul - savilinnulaul.

Lehmad jäid kuulatama ja unustasid söömise

ja isegi lõoke kõrgel taevas kuulatas.

Pärast kahte vahelejäänud koroona-aastat toimus 26. mail taas – ning sedapuhku virtuaalselt – üleriigiline erivajadustega laste ja noorte teatrifestival Savilind. Juba kaheksateistkümnendat korda toimuvat festivali korraldas Tartu Kroonuaia Kool.

Kuus erinevat teatritruppi üle Eesti olid ette valmistanud ja salvestanud oma etendused ning samal päeval vaatas etendused üle žürii. Žüriisse kuulusid festivali idee autor ja pikaaegne projektijuht Katrin Luts ning Tartu Kroonuaia Kooli õpetajad Laine Välbe ja Reigo Kärner. Paremusjärjestust etendustest ei koostatud, kuid kõikide truppide juhendajad said hindajatelt tagasisidet ja soovitusi edasiseks tegevuseks. Meie kool esitas M. Lehto näidendi "Keisri rebasejaht". Truppi kiideti suurepärate kostüümide, tegelaste valiku ja ajastutruu esinemispaiga eest. Kiidukirja sai veel Kert, kartmatu Kuke rolli eest.

Karjapoiss voolis savist väikese linnu.

Savilind ei tõusnud kõrgele taevasse nagu lõoke,

kuid kui karjapoiss tema sisse puhus,

kostis laul - savilinnulaul.

Lehmad jäid kuulatama ja unustasid söömise

ja isegi lõoke kõrgel taevas kuulatas.