Direktor külastas Ida-Virumaa koole 18. апреля Kylli

Valgamaa Arenguagentuur kutsus maakonna haridusjuhid ja haridusinimesed Ida-Virumaale. Noortevaldkonna projektijuht Jelena Kalames oli disaininud sisuka ja inspireeriva kahepäevase ringkäigu. Oli suurepärane võimalus kohtuda juba tuttavate ja uute kolleegidega.

„Ida-Virumaa on ainulaadse multikultuurse inspireeriva õpi- ja elukeskkonnaga piirkond Eestis. Just siin on olemas parimad võimalused vene keele omandamiseks. Maakonnas on olemas 3 regionaalset kolledžit, kus on võimalik valida mitmete erinevate õpisuundade vahel,  2 riigigümnaasiumit ning kutsehariduskeskus õppekohtadega Jõhvis, Sillamäel, Narvas. 2021. aastal alustas tegevust kood/ Jõhvi, mis on tipptasemel rahvusvaheline programmeerimiskool, mis on loodud igas vanuses täiskasvanutele, kes otsivad enesearendamise või ümberõppe võimalusi“, selgitas Kerda Eiert, Ida-Viru Haridusklastri koordinaator, särav ja suurepärane mainekujundaja.

Ringkäik Kohtla-Järve ja Jõhvi kaasaegses riigigümnaasiumis, Illuka mõisakoolis ja Kohtla-Nõmme Kooli olid inspireerivad, sai palju kuulatud, vesteldud, pildistatud, õpitud. Eriti paelus mind KNK - koostöö, naeratus, kultuur ja tööstuspiirkonna looduslähedane pärl - Kohtla-Nõmme kool ja selle noor ja ärksameelne direktor Mariliis Oder. Tema nägemus kooliarendusest, meeskonnatööst ja suhtumisest on eeskuju vääriv.