Õpilasesinduse õppepäev 25. ноября Kylli

23. novembril külastasime Jaanikese kooli õpilasesindusega Sangaste Mõisa ringtalli. Õppepäeval tutvusime näitusega “Rukkikrahv ja ilmaimed”, mis kutsub rändama ajas tagasi sada ja enam aastat. Saime palju teadmisi ja kogemusi meeskonnatööks.

• Tutvusime Sangaste mõisa ja lossi ajalooga, Friedrich Georg Magnus Bergi elu ja tegevustega ning imeliste leiutistega tehnikamaailmas.
  • Tutvusime Bergi aretatud talirukkisordiga “Sangaste”, mida Eestis praegugi kasvatatakse.
  • Rändasime ajas tagasi ja sõitsime virtuaalselt Liivimaa esimese autoga suurlinna tänaval.
  • Katsetasime endisaegseid trenažööre.
  • Tegime päris välku ja mürtsu.
  • Lüpsime lehma jne.

• Katsetasime endisaegseid trenažööre.
  • Tegime päris välku ja mürtsu.
  • Lüpsime lehma jne.