Emakeelepäev 15. марта Kylli

Emakeele päeva tähistasime 15. märtsil. Me teadsime, et meid oodatakse Zoomi kokkusaamisele. Aega võttis, aga asja sai: lõpuks olid kõik klassid kohal. Esimene kord ja õnnestus!

Huvijuht Külli rääkis emakeelepäevast, K.J. Petersonist, traditsioonidest ja  muust, kasutades paljude abi. Näiteks Kristjan Jaagu luuletuse luges Mikk Mikiver. Netilapsed rääkisid meie noorelt lahkunud kirjamehe elust. Juhan Liivi „Rändaja“ sõnadele tehtud lauluga esines Peeter Volkonski. Külli rõhutas selle tähtsus, et nii väikesel rahvusel nagu eestlased on oma emakeelne haridus ja  kultuur.

Varem oli klassidesse viidud ümbrikutes ülesanded. Laused, mis tuli vormida luuletuseks. Ja esitada kõik värvilisel alusel kollaažina.

Kohtumise lõpus selgitatigi ülesannet ja sooviti jõudu selle täitmiseks.

Viimasena kiitis direktor Jaanika huvijuhti ja kogu kooli, et suutsime ka koroonaaja tingimustes läbi viia ürituse.

Õpetajaid kutsus ta aga vahetunniks õpetajate tuppa, et näidata üht kaunist eestikeelset sõna. Pärast selgus, et see oli „Aitäh“ maitsval tordil.

Aitäh tegijatele!

Kohtumise lõpus selgitatigi ülesannet ja sooviti jõudu selle täitmiseks.

Aitäh tegijatele!