Eesti Arstiteaduse Üliõpilaste Seltsi liikmed meie koolis 21. апреля konstantin

Valga Jaanikese Kool kutsus Valga linna lasteaedade ja Urvaste kooli lapsi osalema „Kaisuloomahaigla“ projektis. Projekti tegevused toimusid teisipäeval, 16. aprillil 2019 kell 10.00-14.30 Jaanikese koolis. Projekti käigus mängisid Eesti Arstiteaduse Üliõpilaste Seltsi liikmed lastega arstimänge. Iga laps tuli haiglasse oma kaisuloomaga, kes vajas arstiabi. Kooli saalis olid sisustatud eriarstide kabinetid, näiteks registratuur, ultraheli, hambaarst, sidumine jne. Tegevused olid väga loomutruud, kasutatati meditsiinilisi aparaate. Pärast vesteldi lastega esmaabi teemadel ja näidati pilte. Ühistööna joonistati suurele tekstiilile oma lemmikloomapilt jms. Osales ca 70 last. Üritust kajastas ajaleht Lõuna-Eesti Postimees ja lehe fotograaf Arvo Meeks tegi vahva video üritusest koos suurepärase pildigaleriiga ( https://lounapostimees.postimees.ee/6570761/galerii-jaanikese-koolis-raviti-kaisuloomi). PROJEKTI ESMÄRGID Laps hoolib oma väikesest sõbrast, märkab, et sõber vajab abi ja julgeb talle abi paluda. Laps mõistab, et oleme kõik erinevad ja koos on meil tore olla. Laps julgeb arstiga suhelda. Projekt sai teoks autismiteadlikkuse kuu raames ja on seotud Lastekaitse Liidu „Kiusamisest vabaks!“ programmiga. Külas oli paljudele lastele lasteaiast tuttav Sõber Karu. Kõik osalejad said endale mälestuseks kaasa lilla paela külge riputatud karukujukese. Oli meeldejääv hommik Valga Jaanikese koolis.