Põnevust jagus järgmise päevani 08. juuni Kylli

Alustasime õppeaasta  viimast nädalat õuesõppe laagriga Kaagjärve mõisas ja Kalde talus. Juba hommikul oli koolimaja siginat–saginat täis ja kõik valmistusid sõiduks. Peagi jõudis buss kooli juurde ja nii lapsed kui õpetajad olid valmis ärasõiduks.

Päev oli päikseline ja ilus. Peagi jõudsime mõisa juurde. Koht oli paljudele juba tuttav, kuid neil, kes esmakordselt sinna sattusid, oli põnev uudistada uhkeid võlvidega ruume ja suuri vanaaegseid maale endiste mõisaprouade ja -härradega. Peale mõisahäärberi uurimist jalutasime kõik koos Kalde tallu, mis on lastele põnevaim koht oma vahvate kitsedega, keda saab toita, samuti saime maitsta kitsepiimast tehtud kodujuustu. Kitsejuust ja maasika toormoos, iseküpsetatud leib ja sai, lisaks pisut värsket sibulat ja idusid…. On, mida maitsta! Kõige vahvam oli aga sõit traktori kastis. Talust tagasi mõisa juurde jõudes sõime lõunasööki mõisa õues. Kui kõht sai täis, tegi õpetaja Merike lastele muusika töötoa, milles lapsed tegid muusikat loodusest leitud vahenditega. Pärast seda oli õpetaja Jüri pannud valmis molbertid maalimiseks.  Mängulusti jätkus veelgi, sest nüüd oli järg vanade tuttavate liikumismängude käes. Kes soovis, see proovis ka reketeid.  See oli üks väga tore päev!

Kokkuvõte vanemate õpilaste õuesõppe laagrist.

Mida saime teada ja õppisime:

• kuulasime loodushääli ja vaatlesime ehedat loodust;
  • mõõtsime mitut moodi ja ehitasime kitse;
  • tegelesime mälu ja tähelepanu arendamisega;
  • improviseerisime läbi impromängude;
  • nägime ja proovisime talutöid.

Meeldisid mängud sõpradega, Kalde talu inimesed ja loomad, öö kodust kaugel ilma vanemateta ning sõbralik olemine.

Kokkuvõte vanemate õpilaste õuesõppe laagrist.

Mida saime teada ja õppisime:

• kuulasime loodushääli ja vaatlesime ehedat loodust;
  • mõõtsime mitut moodi ja ehitasime kitse;
  • tegelesime mälu ja tähelepanu arendamisega;
  • improviseerisime läbi impromängude;
  • nägime ja proovisime talutöid.