Peatu, vaata, veendu 29. september Kylli

Kolmapäeval, 28.septembeil oli Jaanikese koolis liiklusprojekti päev. Terve päeva kõndisid vanemate klasside õpilased mööda maja ringi mustades T-särkides, selgadel salapärane kiri “Peatu, vaata, veendu!” Sõiduteed ületades ongi kõige olulisem peatuda, et vaadata algul vasakule, siis paremale ja uuesti vasakule. Veenduda, et autojuht tõesti märkas sind ja laseb sul ülekäigurajal teed ületada.

Kõigepealt uurisid kõik klassid klassijuhataja tunnis Maanteeamet kodulehte ja tuletasid meelde ohutu liikumise reeglid. Seejärel kogunes kogu koolipere saali. Vaatasime veelkord üle kõige olulisemad liiklusvideod – kuidas ületada sõiduteed, kuidas liigelda jalgratta ja rulaga ning miks ikkagi on vaja kasutada pimedal ajal helkurit.

Teadmiste kontrollimiseks toimus viktoriin liiklusohutusest. Maanteeamet oli õigesti vastajatele välja pannud auhinnad. Usinad vastajad olid need, kes klassijuhataja tunnis tähelepanelikult kuulasid ja jälgisid.

Nüüd asusid vanemate klasside õpilased huvijuhi ja õpetaja Jüri eestvedamisel õues askeldama. 28. septembrist alates võibki meie kooli lähiümbruse ülekäiguradade juures lugeda lauset "Peatu, vaata, veendu".  Vanemate klasside õpilaste abiga värskendati 8 ülekäiguraja markeeringut.

Maanteeameti markeerimiskampaania eesmärk on juhtida õpilaste tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel ja raudtee ületamise ohutusele raudteeületuskohtades. Loodame, et värskelt säravad laused asfaldil tõmbavad tähelepanu ja panevad kõiki teeületajaid peatuma, vaatama ja veenduma enne kui nad astuvad sõiduteele.